TEL: 041 230 40 81
E-MAIL: starosta@zborovnadbystricou.sk

Vyberte váš jazyk

Tradičné remeslá, predajné stánky, a gastronomické pochúťky, bohatý kultúrny program, heligonkári, vynikajúce folklórne súbory, obľúbené hudobné skupiny a mnohé ďalšie sprievodné aktivity naplnili hodový víkend, 13.-14. september 2014 v našej obci.

Počasie sa snami príliš nepriatelilo no s odstupom času môžeme povedať, že to bol vydarený víkend.
Sobota, prvý deň slávnosti patril šikovným muzikantom – heligonkárom, ktorí milujú tento nástroj a sú v hre naň jednotkami. Jednotkami boli určite aj súťažiaci, ktorí sa popasovali o titul „Najlepší jablkový koláč“. Jeho ochutnávka spestrila hodové popoludnie. Večer patril rockovej muzike. Na pódiu sa predstavili kapely Polaris, Arzén, T.O.R.band a zaspieval aj jedinečný Marián Čekovský, ktorý si hneď od začiatku získal publiku.
Nedeľa bola sprevádzaná chladenejším a daždivejším počasím, ale ani to neodradilo návštevníkov slávnosti, ktorí sprievodom obcou a účasťou na sv. omši otvorili nedeľný program Zborovských folklórnych slávností. Na pódiu sa predstavili folklórne súbory z Kysúc a to: Zborovanka, Radôšťan z Radôstky, Žiarinka – mandolínové zoskupenie z Nesluše, Kýčera z Ochodnice, Bystrica z Novej Bystrice, Bystrická kasňa,  Račan z Oščadnice. Nechýbalo ani vstúpenie partnerskej obce z Chorvátska – Matica slovačka Zokov Gaj.
Obec ďakuje touto cestou všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom boli nápomocní pri organizovaní Zborovských hodových slávnosti 2014.


region mala fatraeuressnowparadisepasportmojekysuce logo