Cyklisticke preteky Okolo Slovenska 2021 program etapy vysledkyVážení občania, dávame Vám do pozornosti, že v dňoch 15. - 19.9.2021 sa koná 65. ročník Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Ide o najvýznamnejšie cyklistické preteky na Slovensku, ktoré spája ľudí z rôznych miest a regiónov Slovenska. Preteky prinášajú špičkové športové výkony priamo do našich miest a obcí v celej krajiny. Tieto preteky sú rozdelené na 4 etapy od Košíc až po Trnavu.

 

V tretej etape – Dolný Kubín – Považská Bystrica pôjdu cyklistický pretekári v sobotu 18.9.2021 aj cez našu obec Zborov nad Bystricou v čase približne 12:25 – 12:35 vrátane našej cyklistickej legendy Petra Sagana a mnoho známych svetových cyklistov. Okrem športovcov prejde našou obcou aj celý konvoj cyklistických pretekov vrátane reklamnej kolóny , ktorí budú fanúšikom rozdávať rôzne reklamné predmety a informačné materiály. Najdôležitejšia je však bezpečnosť popri trati, preto Vás prosíme, aby ste sa v čase pretekov nezdržiavali na trati. Upozorňujeme všetkých účastníkov cestnej premávky, že počas prejazdu pretekárov, doprovodných a technických vozidiel konvoja sa budú vykonávať úplné uzávierky ciest, hlavne križovatiek, kruhových objazdov a neprehľadných úsekov ciest. Veríme, že i s Vašou pomocou, rešpektovaním pokynov polície, či oprávnených osôb nedôjde k ohrozeniu pretekárov ako i ostatných účastníkov cestnej premávky a budeme sa tešiť z pekného športového zážitku.


Zároveň poďme spoločne povzbudiť a podporiť pretekárov silným potleskom v čase prechodu cez našu obec. V prípade Vašej kreativity môžete pretekárov podporiť tiež Vami vyrobenými transparentmi.