pretekyVážení občania,

dávame vám do pozornosti, že v dňoch 15.09.2021 - 19.09.2021 sa koná 65. ročník Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Ide o najvýznamnejšie cyklistické preteky na Slovensku, ktoré spája ľudí z rôznych miest a regiónov Slovenska. Preteky prinášajú špičkové športové výkony priamo do našich miest a obcí v celej krajiny. Tieto preteky sú rozdelené na 4 etapy od Košíc až po Trnavu.

 

V tretej etape – Dolný Kubín – Považská Bystrica pôjdu cyklistický pretekári v sobotu 18.09.2021 aj cez našu Obec Zborov nad Bystricou v čase približne 12:28 – 12:35 vrátane našej cyklistickej legendy Petra Sagana a mnoho známych svetových cyklistov. Okrem športovcov prejde našou obcou aj celý konvoj cyklistických pretekov vrátane reklamnej kolóny, ktorí budú fanúšikom rozdávať rôzne reklamné predmety a informačné materiály. Najdôležitejšia je však bezpečnosť popri trati, preto vás prosíme, aby ste sa v čase pretekov nezdržiavali na trati. Zároveň poďme spoločne povzbudiť a podporiť pretekárov silným potleskom v čase prechodu cez našu obec. V prípade Vašej kreativity môžete pretekárov podporiť tiež vami vyrobenými transparentmi.