thumb IMG 9811 e1547821255406Drahé mamičky a babičky,
v tomto období, keď sa čas takpovediac trochu spomalil a obmedzil nás v našich každodenných činnostiach, si trochu viac uvedomuje svoju existenciu a bitie na tomto svete. Vo viacerých z nás, ktorí majú svojich rodičov, sa vynárajú obavy o ich zdravie a existenciu. O to vrúcnejšie si v týchto časoch chceme s vďakou a láskou pripomenúť významný deň s veľkým D, ktorým je: „Deň Matiek“.

 


Pri slove - MAMA si každý z nás predstaví svoju matku. Milú a dobrotivú, ktorá bdela pri našej postieľke, keď sme ochoreli, ktorá sa tešila z našich prvých krôčikov a ofúkala kolienko, keď sme spadli, ktorá nás pritúlila, zovrela v náručí, plakala s nami, keď sme už dospeli a bolo nám ťažko. Bola a je to mama, ktorá vedela a vie dať slovám najkrajšiu a najláskavejšie podobu. A je to tá istá mama, ktorej slová sme toľkokrát nevzali vážne a potom sme ju s ľútosťou prosili o odpustenie.

 

Milí priatelia a deti,

„Tak vážme si ich, kým sú medzi nami.
A prosme Boha, nech bdie pri nich sám.
Veď často je nám vo svete zle,
bez našich- dobrých milujúcich mám.
A tým z nich, Bože, čo už s nami nie sú, a ktoré kryje tichá čierna zem,
ku ktorým len sám vieš správnu adresu, tým pošli od nás tiché – ďakujem“.

 

Milé mamičky,

pri príležitosti Vášho krásneho sviatku Vám želám vo svojom mene, ale i v mene všetkých vašich deti, pevné zdravie. Aby ste druhu májovú nedeľu, ale aj v ďalších nastávajúcich dňoch Vášho života mali čo najmenej problémov, chvíľ bolesti a smútku. Aby Vás pohoda, porozumenie a láska sprevádzali na každom kroku.

 

PaedDr. Juraj Hlavatý, starosta Obce Zborov nad Bystricou