thumb 202002010141. februára 2020 absolvovali žiačky V. A triedy študijného odboru 6323 K hotelová akadémia Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Čadci praktickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky pod názvom Glamour ples, ktorý sa konal v Dome kultúry v Zborove nad Bystricou.

Tento ročník reprezentačného plesu bol jubilejný ako pre obec Zborov nad Bystricou, tak i pre našu školu. 20. ročník Glamour plesu sa konal už piaty rok v spolupráci s našou školou.
Ples otvorili príhovormi starosta obce PaedDr. Juraj Hlavatý a riaditeľka Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Čadci Ing. Ľudmila Verčimáková. Jubilejný ples začal symbolickým úderom do gongu. Počas slávnostného večera sprevádzala hostí moderátorka Simona Neumann.

V úvode plesu si hostia vypočuli pieseň v podaní našej žiačky Kristíny Cyprichovej. Počas plesu do tanca hrala hudobná skupina KOMA z Krásna nad Kysucou so speváčkou Michaelou Martykánovou. Súčasťou kultúrneho programu boli tanečné kreácie dua DANCE CLUB Zborov nad Bystricou, klavírne vystúpenie Alžbetky Zárodňanskej a spevácke vystúpenie Kristíny Cyprichovej. Na ľudovú nôtu zahrali bratia Kováčovci z Novej Bystrice.


Ples sa niesol v slávnostnom gala štýle. Atmosféru plesu zvýraznila bordovo-zlatá výzdoba sály, svetelná stena a bohaté kvetinové dekorácie. Pri vstupe do sály okrem slávnostného prípitku čakala hostí svetelná stena obohatená o fotostenu s kvetinovou výzdobou. K čaru večera prispelo množstvo horiacich sviečok. Aj žiačky odbytového úseku zvolili slávnostnú čiernu farbu odevu, doplnenú zlatým motýlikom. Organizačné práce počas plesu si žiaci rozdelili do úsekov – ekonomického, materiálno-technického, výrobného a odbytového. Každý úsek mal svojho vedúceho, ktorý zodpovedal za zverené úlohy.


Výrobný úsek s vedúcou Kristínou Špilákovou zabezpečoval prípravu jubilejného menu, ktoré pozostávalo z predjedla, dvoch hlavných chodov a dezertu. Ako predjedlo sa podávala hydinová paštéta v bylinkovej kruste na rukolovom hniezde s domácim chlebom. Hlavný chod sa skladal z kačacieho steaku so slivkovou omáčkou a baby zemiakov v slanine. Ako dezert sa podávala gala tortička s lesným ovocím. Na druhú večeru sa servírovali bravčové líčka s burgunskou omáčkou a karlovarskou knedľou. Žiaci výrobného úseku odviedli profesionálnu prácu. Za prípravu 173 porcií a ich expedíciu vo veľmi krátkom čase im patrí veľké uznanie.


Dve barmanky Mária Jedináková a Dorota Birtusová ukázali svoje zručnosti pri príprave lahodných alkoholických aj nealkoholických miešaných nápojov. Hostia mohli pripravené nápoje ochutnávať počas celého večera. 20. ročník jubilejného plesu v Zborove nad Bystricou prebehol bez problémov aj zásluhou dôkladnej prípravy pod vedením majsteriek odbornej výchovy, ako i pedagogických zamestnancov. Žiaci predviedli svoje kvalitné zručnosti, ktoré ocenili spokojní hostia. Na priebeh praktickej časti maturitnej skúšky dozerali členovia predmetovej maturitnej komisie. Druhou časťou praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky bude obhajoba projektu, ktorá maturantky ešte len čaká. Za prípravu a realizáciu projektu Glamour ples patrí veľké poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľali na jeho príprave a realizácii. Pri obhajobe projektu želáme žiačkam veľa úspechov.