thumb 78745604 2461675877483940 2509687989647441920 oTúto sobotu poslanci obecného zastupiteľstva obce Zborov nad Bystricou spoločne so zamestnancami obecného úradu pripravili pre svojich spoluobčanov tradičnú obecnú zabíjačku. Vôňa klobás, jaterníc a iných zabíjačkových špecialít sa šírila stredom obce a lákala okoloidúcich na bohatú ponuku.

Okrem tradičnej kapustnice bol pre nich prichystaný aj vianočný punč, ktorý nielen zohrial, ale aj dotvoril čarovnú vianočnú atmosféru. O sviatočnú výzdobu sa postaral pán farár Peter Škor, za čo mu úprimne ďakujeme. S príchodom zimy sa každý rok naše deti tešia na príchod svätého Mikuláša. Ten k nám aj tento rok prišiel veľkolepo v sprievode anjela a čerta na tradičnom voze hneď potom, ako zasvietil vianočný stromček pri kostole. Priniesol deťom radosť a dobrú náladu, ktorá im vyčarila úsmev na tvári. Zdá sa, že všetky deti poslúchali, lebo ani jedno z nich neodišlo bez sladkej odmeny.

Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým, ktorí sa na tejto krásnej kultúrnej akcii podieľali, najmä poslancom OZ a zamestnanom OÚ. Mnohí tak mali príležitosť stretnúť sa s priateľmi, či len tak sa zastaviť v predvianočnom zhone pri dobrom jedle, či pití a začať tak sláviť v pokoji krásne vianočné sviatky.