thumb 20190803444Obec Zborov nad Bystricou, v poradí po tretí raz, mala túto sobotu, t.j. 3.8.2019, možnosť opäť spolupracovať na cyklistických pretekoch s spoluorganizátormi OZ Cyklokysuce a obcou Oravská Lesná. Celé podujatie bolo zamerané najmä na propagáciu cestnej cyklistiky na území Kysúc a Oravy.

I keď tento rok sme boli nútení zmeniť tradičnú trasu a presmerovať ju na Krásno nad Kysucou, Oščadnicu, Čadcu, Rakovú, Staškov, Zákopčie, Turzovku, Vysokú nad Kysucou a späť. Ešte raz sa cyklistom ospravedlňujeme za neplánované a najmä nevyspytateľné zmeny, ku ktorým sme museli pristúpiť. Musíme však podotknúť, že sa žiadnym spôsobom nedotkli ich vynikajúcich výsledkov. Ďakujeme všetkým, ktorí nám s organizáciou tohto krásneho podujatia pomáhali a veríme, že nám zostanete verní aj o rok. Za spoluprácu ďakujeme aj firme NIKA SPORT Krásno nad Kysucou.

Absolútnymi víťazmi sa stali Martin Kubala, SK Bagbike Ostrava s celkovým časom 3 hod. 16. minút a 39 sekúnd za mužskú účasť a Lenka Venerová, Alfa Tri Team s celkovým časom 3 hod. 48 minút a 27 sekúnd za ženskú účasť.


Tento rok obec doplnila toto podujatie aj o detské cyklopreteky, ktorých sa celkovo zúčastnilo 11 pretekárov. Cestná cyklistika tak môže lákať možno nových nadšencov a deti tak mali možnosť vyskúšať si, v čom je tento druh športu výnimočný. Sme radi, že letné prázdniny nám prinášajú pre deti ideálne podmienky, ako ich športovo vyžiť.

Výsledky detských pretekov:
Kategória baby – vo veku 4-6 rokov – odrážadlá, bycikle s koliečkami, ale aj bez nich:
1. miesto – Matúš Podmanický
2. miesto – Damián Kocifaj
3. miesto – Patrik Smržo

Kategória mini – vo veku 7-9 rokov:
1. miesto – Šimon Bezeg
2. miesto – Jakub Kormanec
3. miesto – Nataša Pustajová

Kategória Junior – vo veku 10-12 rokov:
1. miesto – Tobias Kocifaj
2. miesto – Martin Cech
3. miesto – Adam Bezeg

Pretekov sa zúčastnilo aj najmladšie dievčatko Gabika Galgánková, najbojovnejší chlapec v kategórii Baby Tomáško Šimašek a najstatočnejšie dievčatko Simonka Horváthová.