thumb 4321912 1200xV sobotu dňa 22.06.2019 sa uskutočnil 45. ročník Kysuckého maratónu, ktorého trať viedla aj cez našu obec. Štart bol o 10:00 hod. pred Kultúrnym domom v Čadci. Bežci pokračovali do obce Oščadnica, cez mesto Krásno nad Kysucou a ďalej do obcí Zborov nad Bystricou, Klubina, Stará Bystrica a späť.

Kysucký maratón sa tento rok konal s medzinárodnou účasťou dvoch bežcov z Kene. V rámci pretekov sa uskutočnil aj 20. ročník minimaratónu pre deti a verejnosť v dĺžke 3 km.

Našu obec už pomaly tradične reprezentovala ženská štafeta a to konkrétne - Kristína Masaryková, Zuzana Sventeková, Jana Hluzáková a Dominika Vanáková, kde tento úžasný tím získal krásne 2. miesto. Dievčatám gratulujeme a veríme, že aj vďaka skvelému povzbudzovaniu našich občanov sa im bežalo oveľa ľahšie.

Ďakujeme za spoluprácu s jednotlivými organizátormi a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.