Obrázok1 MikulasObecný úrad Zborov nad Bystricou spolu s poslancami obecného zastupiteľstva pripravili dňa 02.12.2017 v Staviskách ukážku tradičnej obecnej zabíjačky. Prípravy začali už od skorého rána a návštevníci tohto obľúbeného podujatia mali možnosť vidieť, ako to kedysi vyzeralo u každého poriadneho gazdu.

Nesmela chýbať tlačenka, jaternice, kapustnica, oškvarky, pečienka, masť s chlebom a samozrejme ani štamperlík dobrej domácej. Sprievodným programom bol aj príchod Mikuláša, ktorý najprv zavítal do kostola na svätú omšu, kde ho deti z materskej školy privítali nádhernými básničkami. Za svoj výkon si od Mikuláša vyslúžili sladkosti a následne všetci spoločne rozsvietili vianočný stromček pred kostolom. Mikuláš sa potom vydal na svojom koči spolu s pomocníkmi – anjelmi a čertom do amfiteátra v Staviskách. Nasledovali ho deti s lampiónmi. Na javisku zasvietil stromček, prihovoril sa deťom spolu s pánom starostom Jurajom Hlavatým a začala sa mikulášska nádielka.

Pre rodičov a návštevníkov poslúžil na zohriatie vianočný punč. Príjemnú atmosféru dotvárali predajné stánky s rôznym sortimentom a Zborovskí heligonkári. Veľa ľudí využilo možnosť stretnúť sa s priateľmi, stráviť s rodinou príjemné popoludnie a tešiť sa z rozžiarených detských očí.