DSC 0001„Dbajme, aby nám staroba nezanechala vrásky aj na duši, keď ich už robí na tvári." (Michel de Montaigne)

Vlastná terasa alebo balkón, jedno- a dvojposteľové izby, bývanie v krásnej prírode, v blízkosti centra obce. To všetko ponúka naše Zariadenie pre seniorov Harmónia Zborov nad Bystricou.

Pri zariadení bude areál, v ktorom je vyhradený aj priestor pre záhradku, kde si môžu seniori pestovať zeleninu, oddychová zóna plná zelene, pokoja a oázy, kde trávenie voľného času sa stane balzamom na duši. Kapacita zariadenia je 40 ľudí. Denný stacionár poskytne pre seniorov trávenie času počas dňa a jeho kapacita je 10 miest. V zariadení sa nachádzajú dve podlažia, spoločenská miestnosť vybavená televízorom a malou knižnicou. Priestory zdobia izbové kvety, ktoré nám darovali obyvatelia našej obce a okolia. Dominantou je kaplnka, ktorú zdobia okenné vitráže, ktoré sú typickým znakom miestneho kostola, kde ich vytvoril akademický maliar Vincent Hložník.

Výstavba Zariadenia pre seniorov HARMÓNIA začala v marci roku 2016. Stavba bola financovaná zo Štátneho fondu rozvoja bývania a vlastných zdrojov obce v celkovej výške 880 000 Eur.  Výstižný názov „HARMÓNIA“ naše zariadenie získalo vďaka súťaži medzi žiakmi miestnej základnej školy. Služby zariadenia pre seniorov HARMÓNIA sú šité na mieru potrebám našich klientov, pričom zohľadňujú v prvom rade ich zdravotný stav a celkovú spokojnosť s profesionalitou zamestnancov.

Prinášame Vám foto zábery zo zariadenia.

Juraj Hlavatý, starosta obce