Aktuálne dianie

pomocny anielSlovenská nezisková organizácia Pomocný anjel so sídlom v Nižnej na Orave poskytuje pomoc najmä organizáciám – sociálnym zariadeniam (napr. nemocniciam, domovom dôchodcov, detským domovom, doliečovacím ústavom a pod.), ale aj jednotlivcom a rodinám. Organizuje i zber obnoseného a nepotrebného šatstva v obciach a mestách na Slovensku.

IMG 1011Tento víkend bol pre našu obec mimoriadne bohatý na spoločenské akcie. Vyvrcholením bol 13. ročník turnaja in memoriam Jána Podoláka. Nedeľa 16.07.2017 tak patrila nadšencom futbalu, pre ktorých toto podujatie pripravila TJ Snaha Zborov nad Bystricou v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom a našou obcou.

IMG 0881Pri príležitosti deklarácie zvrchovanosti Slovenskej republiky navštívil našu obec v sobotu 15.7.2017 podvečer pán predseda vlády Doc. JUDr. Robert Fico, CSc., predseda Žilinského samosprávneho kraja Ing. Juraj Blanár spolu s predstaviteľmi samosprávy okolitých obcí.

IMG 0846V sobotu 16.7.2017 medzi 11.00 a 12.00 hodinou v Staviskách sa naša obec vrátila späť do histórie. Stali sme sa svedkami prezentácie takmer stovky trabantov, ktoré nám predviedli ich vlastníci a nadšenci počas prehliadkovej jazdy z Čadce do Vychylovky.